Craiis: wydawnictwo dla ludzi

Craiis

Zastój. Utarte schematy. Powtarzalne historie. Monotonia. Z tym wszystkim obiecuje walczyć Wydawnictwo Craiis – nowy głos na naszym rynku fantastycznym.

To przedsięwzięcie, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Narodziło się na gruncie stowarzyszenia literackiego, którego zasięg obejmuje cały kraj. To z doświadczenia, pasji i kreatywności jego członków wyewoluował Craiis – unikalna, oddolna inicjatywa, której głównym celem jest ożywienie polskiej fantastyki.

– Sami jesteśmy czytelnikami – powiedziała Katarzyna Wolak, założycielka Wydawnictwa Craiis. – I wiemy, czego oczekuje się od dobrej literatury. Niepokoi nas stagnacja w sektorze fantastycznym, więc stawiamy na jeszcze nieznanych, kreatywnych twórców. W ostatnich latach dały się zaobserwować zachowawcze tendencje i wałkowanie w kółko tych samych nazwisk. My chcemy wprowadzić coś nowego.

TS_plakat_A2_cytaty

We wrześniu  Craiis wyda antologię „Teorie Spisków”, w której znajdzie się 13 utworów. Większość to dzieła debiutantów. Prace zostały wyłonione podczas konkursu.

– Odzew był niesamowity – przyznaje Katarzyna Wolak. – To była stosunkowo mała inicjatywa, a w bardzo krótkim czasie dostaliśmy ponad setkę prac. To tylko udowodnia, jakie jest zapotrzebowanie na fantastykę spoza głównego nurtu.

W tej chwili trwa przedsprzedaż „Teorii Spisków”, które można zamówić na stronie internetowej i podczas łódzkiego Kapitularza. Na początek 2014 planowana jest publikacja kolejnej antologii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s