30-Day Book Challenge: dzień 2.

Dzień drugi: Książka, którą przeczytałam więcej niż 3 razy

To było jedno z najłatwiejszych pytań, ponieważ odpowiedź przyszła w jakieś trzy, może cztery sekundy. Przypuszczam oczywiście, że takich wielokrotnie czytanych przeze mnie powieści jest więcej, ale zdążyłam już o nich zapomnieć, a w pamięci uchowały mi się dwa tytuły.

Przede wszystkim: więcej niż trzy razy przeczytałam każdą z książek o Harrym Potterze J. K. Rowling. Harry Potter to właściwie mój rówieśnik, dorastałam razem z nim, czekałam na kolejne tomy i wielokrotnie do nich wracałam, kolejny raz przeżywają te wszystkie przygody. Prawdę mówiąc, i teraz mam ochotę przypomnieć sobie wszystkie części tej serii. Zawsze czytałam je z ogromną przyjemnością, a tom piąty („Zakon Feniksa” – mój ulubiony) pochłonęłam w około 24 godziny z przerwą na sen. Śmiało mogę powiedzieć, że to powieść mojego dzieciństwa. Mało tego, Harry’emu Potterowi jestem też dozgonnie wdzięczna: to dzięki niemu moja młodsza siostra zaczęła czerpać przyjemność z czytania i odkryła, że literatura nie kończy się tylko na nudnych lekturach szkolnych (swoją drogą, niektóre z nich czytało mi się wyśmienicie i wcale nie przejmowałam się, że przeczytanie ich to przykry obowiązek), ale można znaleźć naprawdę wiele wspaniałych rzeczy dla siebie.

Więcej niż trzy razy sięgałam też po „Dumę i uprzedzenie” Jane Austen, ale o niej napiszę więcej przy innym punkcie wyzwania (zgadnijcie, przy jakim). W każdym razie kiedy bierze się do ręki mój egzemplarz tej powieści, widać wyraźnie, że był dość często używany. Dziwi mnie w sumie tylko, że nie ma w nim notatek na marginesach – ale ostatni raz czytałam ją chyba wtedy, gdy pisanie po książce wydawało mi się świętokradztwem. Dzisiaj uwielbiam to robić i uwielbiam też pożyczać książki z notatkami autora. Mam wtedy wrażenie, jakbym czytała dwie historie jednocześnie… Ale to już zupełnie inny temat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s